sobota 2. února 2019

Spotřebováno za listopad 2018


   

  Antonio Banderas -> Her Secret EdT

  Ve vůni Her Secret najdeme složky jako lesní jahodu, jasmín, cedr či vanilku. Vůně je definována jako tajemný lektvar s esencí svůdnosti. Po navonění mi přišlo, že jsem snad použila pánský parfém. Postupem času se vůně rozvinula do přijatelnější podoby, ale bohužel jsem ji ze sebe téměř vůbec necítila. Jen když jsem si vyloženě přejela rukou po krku, vůni jsem zaregistrovala. Byla vcelku příjemná, nicméně nic úchvatného nebo zapamatovatelného. I vzhledem k ceně (300 - 400 Kč) této toaletky bych ji zařadila mezi průměrné produkty tohoto typu z drogérky či katalogových prodejů. 6/10.

  Oriflame -> Jemné mýdlo s výtažky z mléka a medu 

  Mýdlo jsem používala na ruce a na mytí štětců. Bylo fajn, tuhá mýdla mám docela ráda a mám jich celkem zásobu. Hezky vonělo, pěnilo i umylo, bylo takové krémové. Trochu ale vysušovalo, zanechávalo vrzavé ruce. 7/10.

  Avon -> Christian Lacroix Absynthe EdP

  Koukala jsem, že jsem vzoreček této vůně hodnotila již v jedněch spotřebovancích v roce 2015. Vůni jsem popisovala jako pěknou a zajímavou, ale se slabou výdrží. Nevím, co se stalo, ale tentokrát na mně Absynthe vydržel vonět téměř celý den. Vůně mi přišla naprosto nádherná, jako by se mnou úplně splynula. Květinová a zároveň i taková krémová. Bohužel vůně už se neprodávala v tom roce 2015, takže logicky není k sehnání ani nyní, ale pokud by byla, koupila bych si ji. 10/10. 

  Maybelline -> Color Tattoo v odstínu 65 Pink Gold

  Pamatujete si ještě na mánii ohledně Color Tattoo? Myslím, že tyto oční stíny musí znát úplně každý ☺ I já jsem si v době, kdy byly nejpopulárnější, koupila pár odstínů. Tyto růžové jsem používala dost, ale pak jsem je založila a dlouho jsem se k nim nedostala. Nedávno jsem je vytáhla a bála jsem se, že rovnou poletí do koše. Čekala jsem, že se na mě z kelímku vyřine nějaká plíseň nebo smrad, nebo že budou zdrclé atd., ale kromě toho, že byly sušší než dřív, se mi zdály v pořádku. Opatrně jsem je tedy vyzkoušela, žádná alergická reakce ani podráždění se nekonaly, tak jsem je začala používat a dopotřebovala je. To, že byly sušší a hůře se nanášely, jsem vyřešila přidáním trochy hroznového oleje. Stíny pak byly krásně krémové a nanášely se jedna báseň. S výdrží na oku jsem byla také spokojená, stíny se mi nemazaly ani nikam neobtiskávaly. Za mě spoko. 9/10. 

  Avon Clearskin -> Neviditelný korektor proti nedokonalostem

  Korektor jsem dostala na dopotřebování od ségry, která ho jen vyzkoušela a dál pro něj neměla využití. Původně jsem si myslela, že se jedná o gel na pupínky - něco jako Grease Lightning od Lush. Pak jsem ale vydedukovala, že jde o korektor. Na internetu jsem se dočetla, že by mělo jít o neviditelný korektor, který redukuje projevy akné a zároveň pupínky i kryje. Bohužel ani jedno nedělá. S pupínky téměř nehne a už vůbec je nezakryje. Korektor (nebo spíš "korektor") jsem vypoužívala, ale určitě bych si ho nepořídila znovu. On se ale stejně už neprodává, nebo minimálně ne v tomto balení. 3/10. 

  Astrid -> Collagen Pro Noční krém proti vráskám

  Krém byl po všech stránkách fajn, jen jsem měla pocit, že mi dost ucpával póry. Mám sklony k ucpávání pórů obecně, ale když jsem používala tento noční krém, přišlo mi, že mám těch černých teček ještě víc a tvoří se rychleji. Jinak krém krásně voněl, na pleti byl příjemný, nedráždil, zbytečně nemastil, hezky hydratoval. Možná je jen vhodnější pro jiný typ pleti, než mám já. Pokud máte sušší pleť bez ucpaných pórů a hledáte mooc příjemný krém, který bude krásně hydratovat a nepodráždí, tento bych doporučila. 7/10. 

  Astrid -> Collagen Pro Denní krém proti vráskám

  Spotřebovala jsem i denní krém z řady Collagen Pro. Mám na něj podobný názor jako na ten noční. Byl moc příjemný, jen asi pro mou pleť těžší, než bych potřebovala. Jak píši výše, oba krémy jsou super, jen pro starší a sušší pleť dle mého názoru. 7/10.

  Marc Jacobs -> Decadence EdP

  Když jsem poprvé uviděla to nádherné psaníčkové balení téhle vůně, říkala jsem si, že ji musím mít. Pak jsem ji očichávala v Sephoře a moc se mi líbila. Teď, když jsem ale vypoužívala její odstřik, jsem změnila názor. Vůně je bezpochyby zajímavá, nicméně úplně jsem se s ní neztotožnila. Nevadilo by mi, že je tak silná a výrazná, ale pro mě je málo sladká. Mám ráda zajímavé vůně, jen musí být se sladkým podtónem třeba vanilky. U Decadence najdeme ve složení mimo  jiné kosatec, šafrán, ambru nebo vetiver. Nemůžu říct, že by mi vůně byla vyloženě nepříjemná nebo mi smrděla, ale plné balení produktu bych si nekoupila. Navíc jsem ze sebe vůni už po jedné hodině po nanesení ani necítila. 5/10.

  Lirene -> CC cream zázračný make-up

  Na tomhle produktu jsem nic zázračného nezpozorovala ☺ Byl to hutný šedavý krém, který se při roztírání zabarvil do béžového odstínu. Chválím, že se jednalo o vyhovující barvu a ne o nějakou nepoužitelnou oranžádu. CC cream měl bohužel velmi nízké krytí, tak jsem ho musela míchat s make-upem. Líbila se mi jeho vůně. Plné balení bych si nekoupila, protože u make-upů preferuji vyšší krytí a tónovací krém jako takový samostatně nepoužívám. Nicméně propadák to nebyl. 6/10.

  Essence -> Lak na nehty z limitky Ice Ice Baby v odstínu 01 Junior Championship

  Lak jsem dostala, tuším, od ségry. Sama bych si ho asi nekoupila, protože vyhledávám spíše výraznější odstíny laků na nehty. Jednalo se o světloučkou mléčnou barvu s drobounkým fialovým třpytem. Lak jsem nanášela ve dvou až třech vrstvách. Vcelku rychle schnul a když jsem použila topcoat, bylo vše bez jediného problému. Lak vypadal moc pěkně i na kratších nehtech. Jeho velkou slabinou však byla výdrž. Lak se mi začal loupat hned další den. 6,5/10. 

   

  Ryor -> Výživný krém s kmenovými buňkami z argánie

  Krém byl příjemný. Na vzorečku nebylo uvedeno, zda se jedná o denní nebo noční krém, tak jsem ho používala zkrátka ráno i večer. Byl fajn pod make-up i na noc. Hezky vyživil, zbytečně nemastil, nedráždil, nezpůsoboval mi pupínky ani žádnou jinou neplechu. Pokud bych sháněla nový krém a neměla doma stále obrovské zásoby, klidně bych si ho koupila. Ničím mě nezklamal. 9/10. 

  Natura Estonica -> Pleťový peeling Islandský mech

  S peelingem od pro mě dosud neznámé značky jsem byla spokojená. Zaujal mě svým z více než 90 % přírodním složením a také cenou. Kupovala jsem ho za stovku, což je za peeling, který i při pravidelném používání hodně dlouho vydrží, super cena. Peeling mi voněl jako švestkový kompot ☻☻ Jednalo se hutný hnědavý gel plný drobounkých peelingových částeček. Zdály se opravdu drobné, ale obličej dokonale "obrousily" bez jakéhokoli podráždění či vysušení. Pleť jsem měla po opeelingování hladkou a příjemnou - to je to, co od peelingu asi všichni očekáváme ☺ Určitě ho mohu doporučit k vyzkoušení. 9/10.

  Ellie Young -> Čisticí gel s kyselinou salicylovou pro problematickou pleť 3v1

  Tento čisticí gel byl poměrně zvláštní. Obsahoval glycerin, takže při nanášení jsem měla pocit takové divné mastnoty a tepla na obličeji. Gel (nebo spíše gelový krém) ale vůbec pleť nezmastil, naopak ji docela vysušoval. Obsahoval i peelingové částečky, ne však nějak hrubé. Gel jsem používala jak při ranním čištění pleti, tak i večer na dočištění ve sprše. Jako čistil dobře, to zas nemůžu říct, že ne, ale znovu nemám v plánu ho kupovat. Měla jsem lepší produkty. 6,5/10.

  Dontodent -> Zubní pasta Perfect Flavour Zázvor a meduňka

  Pasta mě nalákala ke koupi krásným obalem a neotřelou kombinací příchutí. Těšila jsem se na pořádný pálivý fičák v puse, ale příchuť byla hodně jemná. Jako pasta nechutnala vyloženě špatně, ani jsem s ní neměla žádný zásadní problém, jen mě asi nezaujala natolik, abych si ji šla koupit ještě do zásoby. Slušný průměr. 7/10.


  Dermacol -> Jemný odličovač očí s extraktem z chrpy

  Teda tohle bylo něco. Dvoufázové odličovače očí nesnáším. Je mi strašně protivná ta mastnota a následně zamlžené vidění. Tento odličovač jsem pravděpodobně měla v nějaké sadě, protože samostatně bych si ho stoprocentně nekoupila, ani kdyby byl za 10 Kč. Vyzkoušela jsem ho jednou a ta mastnota byla tak odporná, že jsem hned šla přelít modrou mastnou část do jiné lahvičky a vypotřebovala jsem aspoň tu spodní čirou nemastnou. Měla jsem problém i s tím, že ihned po protřepání lahvičkou se obě vrstvy zase rozdělily, takže pokud bych odličovač dál používala, odličovala bych se jen tou odpornou mastnou. Bohužel ta spodní nemastná vrstva moc dobře neodličovala. Většinou mi stačí k odlíčení očí jeden tamponek z obou stran, ale tady jsem potřebovala dva a ještě jsem se doodličovala ve sprše. Dále mi vadilo velice nepraktické dávkování. Nepodařilo se mi odličovač nalít na tamponek tak, aby ta hnusná mastná část nestékala po lahvičce a po prstech. Nakonec jsem tu mastnou vrstvu zužitkovala tak, že jsem ji v jiné lahvičce smíchala s pleťovou vodou a používala ji takhle. Nicméně - tohle už nikdy. 2/10.

  Gillette -> Hlavice holítka Venus and Olay

  To zas byl nápad zkoušet drahá holítka ☺☺ Občas jsem si stěžovala, že se mi břity levných holítek brzy otupí nebo zreznou, tak jsem se před pár měsíci rozhodla si v akci pořídit holítko drahé. Sáhla jsem po známé značce Gillette. K pozitivům patří to, že břity v tomto případě vydržely ostré velmi dlouho a neobjevila se na nich ani známka reznutí. S holítkem se mi ale bohužel nepracovalo dobře. Hlavice se tak divně viklala a navzdory ostrosti břitů jsem zejména na nohách musela jedno místo časo přejíždět několikrát, abych se zbavila všech chloupků. Kvůli tomu jsem měla po holení pokožku přecitlivělou a dělalo se mi víc pupínků než jindy. Součástí hlavice byly dva zvlhčující pásky, které  měly zaručit oholení bez nutnosti použití gelu nebo pěny. Pro mě byly víceméně k ničemu, protože neprodukovaly tolik toho krému či co to bylo, abych už gel nepotřebovala, a zároveň se stejně brzy omyly. Navíc mi hlavice přišla zbytečně moc velká. Vypoužívám ještě druhou hlavici, která byla v balení a asi se pokorně vrátím k levným holítkům ze supermarketu, od kterých aspoň vím, co čekat. 4/10.


  Avon Simply Delicate -> Gel na intimní hygienu Cotton Breeze s aloe vera a heřmánkem

  Jak už jsem několikrát psala, gely na intimní hygienu od Avonu mám velice ráda a kupuji si je už několik let. Občas je prostřídám s nějakými jinými, ale vždy se k Avonu v tomto ohledu vracím. Až, myslím, na jednu výjimku mi všechny seděly. Dobře umyjí, nepálí, nedráždí, balení s pumpičkou je super, zkrátka vše v pohodě. Navíc v akci stojí mnohem méně než různé Lactacydy nebo Chilly. Doporučuji. 9/10.

  Bio Fresh -> Obnovující noční krém pro normální a smíšenou pleť

  Krém byl příjemný. Hezky voněl, byl tak akorát hutný a výživný. Nezpůsoboval pupínky ani jinou neplechu. Ráda jsem ho vyzkoušela. 9/10. 

  Lush -> Krémový sprchový gel Lord of Misrule

  Sprcháček jsem měla už podruhé a když jsem sepisovala tuto recenzi, schválně jsem se podívala, co jsem o něm psala minule. Chválila jsem ho, jen jsem zmiňovala problém s velmi řídkou konzistencí. Tentokrát jsem nic takového nezaznamenala. Sprcháč byl velmi příjemný, jako by nadýchaný či pěnový. Malinko bych jen vytkla to, že při mytí téměř nepěnil. Vůbec nevysušoval. No a ta nádherná vůně a zelená barva? To je pohádka. Příležitostně koupím určitě znovu. 9,5/10.

  Isana -> Deo Spray Aloe Vera

  Sprej mi přišel ze začátku fajn. Hezky nasládle voněl a na běžný kancelářský den byl pro mě dostačující. Pak se mi ale začalo stávat, že jsem třeba ráno v 9 sprejem nastříkala a už kolem poledne jsem byla hrozně cítit potem - i když jsem nic namáhavého nedělala. Jen jsem přešla z domova pár kroků na autobus, z autobusu pak do práce a pak už jsem jen seděla v kanceláři. I když jsem se sprejem nastříkala tak, že jsem měla úplně mokré podpaží, funkčnost produktu to nevylepšilo. Nevím, čím by to mohlo být, když ze začátku mi sprej přišel v  pohodě. Znovu bych nekoupila. 3/10. 

  4 komentáře:

  1. Produktů znám hodně a některé jsem i zkusila. Třeba Colortattoo ty jsem měla doma myslím všechny a moc mě bavily, hlavně to růžové. Krémy Astrid mi zabavila máma, protože tuhle řadu naprosto miluje a je z ní nadšená :-) Stejně tak medové mýdlo oriflame, to je její miláček. :-) A ještě pár slov k Avonu, miluji jejich dekorativku a péči o tělo, ale sprchové gely a jemu podobné mi vůbec nesedí. :(

   The world of makeup

   OdpovědětVymazat
  2. Leni, mám zkušenost s intimním gelem od Avonu a souhlasím, colortattoo jsem měla různé odstíny a byla jsem spokojená jen s odstínem taupe i když to růžové jsem vlastně nezkoušela...

   OdpovědětVymazat

  Děkuji za vaše komentáře, dělají mi radost! :-) Komentáře jsou moderované, to znamená, že se zde objeví až poté, co je schválím. Děkuji za pochopení.