neděle 31. prosince 2017

Ukecaná silvestrovská recenze - sprchová pěna Nivea, jílová detox maska L´Oréal

Vítám vás u dnešní recenze dvou kosmetických produktů, které jsou aktuálně dost probírané a hodně se o nich píše v blogosféře.
Konkrétně se jedná o sprchovou pěnu malina a rebarbora od Nivey a jílovou masku od L´Oréalu.
Pěnu i masku jsem si kupovala sama a už nějakou dobu oboje pravidelně používám, takže je čas na sepsání recenze.


Začnu sprchovou pěnou. Pěny na sprchování jsou aktuálně hodně oblíbené a ani já jsem neodolala této hodně chválené od značky Nivea. Pěny byly (aspoň u  nás) v prodeji od letošního léta a cena se pohybovala kolem 80 Kč. Chtěla jsem pěnu vyzkoušet, ale cena se mi zdála dost vysoká. Čekala jsem na nějakou akci, která ale nepřišla ☻ Pěny pak z drogérií zmizely a já byla naštvaná, že jsem je propásla. Nakonec se ke mně ale dostaly. Přišel mi k narozeninám slevový kupon na e-shop Notino.cz a já jsem tam pořídila za cca 50 Kč jak tuto malinovou pěnu, tak i druhou verzi, což je Lemon Moringa. Tu jsem zatím nezkoušela. Aktuálně jsou u nás v dm pěny opět dostupné, ale stojí závratných 93 Kč/kus.

Moc se mi líbí balení a vyhovuje mi i dávkovač. Chválím také poměrně pevnou a hebkou konzistenci produktu. Už jsem kdysi měla jednu pěnu do sprchy od Baley a ta byla hrozně vodová a nešlo se s ní v podstatě vůbec umýt. Tato pěna je mnohem lepší. Na půlhodinové mydlinkování ve sprše to určitě není, ale v pohodě z jedné dávky umyju celé tělo. Pěnou nijak extra nešetřím a nepřijde mi, že by rychle ubývala. Moc se mi líbí i nádherná výrazná slaďoučká vůně. Úplně maliny a rebarboru tam necítím, pěna spíš voní jako nějaké bonbony ☺ Vůně je opravdu krásná a na pokožce chvíli po sprše zůstává. Pěna pokožku nehydratuje, ale ani nevysušuje.

Potud je vše v pořádku. Mám ale s pěnou zásadní problém, kvůli kterému ji nepoužívám každý den. Pěna totiž dostatečně nemyje. Za sebe ji doporučuji spíš používat při ranním sprchování (pokud se ráno sprchujete), kdy se člověk myje v podstatě jen pro osvěžení a probuzení, nebo ve dnech, kdy jste celý den doma a neděláte nic extra náročného. Pěna nezvládne odstranit zbytky antiperspirantu z podpaží a když se celkově cítím třeba z práce upocená, smradlavá a chci ze sebe smýt i celodenní stres, po sprše s touto pěnou se prostě necítím úplně čistá. Vyřešila jsem to tak, že pěnu používám o víkendech nebo prostě ve dnech, kdy jsem doma, nepoužívám tuhý antiperspirant a spíš lenoším nebo dělám jen lehké činnosti. Během zbytku týdne používám normálně sprcháč. Takto mi to vyhovuje a tímto způsobem plánuji spotřebovat i druhou variantu pěny (předpokládám, že budou stejné a bude se lišit jen vůně).

Jako zpestření je pěna super, určitě nelituji, že jsem si ji pořídila. Ráda vyzkouším i další pěny od jiných značek, ale budu si je kupovat opravdu jen příležitostně, abych měla změnu. 


Druhým aktuálně velice populárním produktem, kterému se budu v dnešní - už dost obsáhlé, jak tak koukám ☻ -  recenzi věnovat, je jílová detox maska z řady Pure Clay od L´Oréal. U nás jsou aktuálně v prodeji tři varianty masek. Kromě černé, kterou jsem si vybrala já, je v nabídce ještě zelená pro zmatnění pleti a červená pro hladkou pleť a rozjasnění. Pokud by vás zajímalo více, našla jsem docela pěkné povídání o těchto maskách tady

Jak už jsem psala, já jsem si vybrala černou masku pro detox a hloubkové čištění pleti. Maska obsahuje mimo jiné kaolin, aktivní uhlí a marocký jíl. Bohužel jsem vyhodila krabičku, na které bylo složení, případně jukněte zde. Jako laikovi se mi složení nezdá špatné, ale samozřejmě je to L´Oréal, takže 100% přírodu nečekejte. 

Masku jsem kupovala v dm s výraznou slevou, konkrétně za cca 190 Kč. Běžně se ceny masek pohybují od 250 Kč výše, takže jsem opravdu ušetřila. Přiznám se, že i tak jsem s nákupem docela váhala, protože jsem se obávala, že 50 ml masky mi moc dlouho nevydrží (za ty peníze). Naštěstí jsem se spletla. Masku používám již několik měsíců a jak můžete vidět na fotce, stále jí skoro polovina zbývá. 

Maska celkem zvláštně voní. Neumím její vůni popsat, ale je mi příjemná. Je však poměrně výrazná, takže pokud vyhledáváte neparfémované produkty, asi se poohlédněte jinde. Maska má hutnější konzistenci, ale nabírá se i aplikuje na tvář bez problému. Na obličeji klasicky zasychá a pak se smývá vodou. Já používám ke smývání houbičku. Maska mi na obličeji není úplně příjemná. Není to tak, že si na tvář něco nanesete a za minutu o tom už nevíte. Opravdu se na tom obličeji něco děje ☺ Nemohu říct, že by mě maska vyloženě k nesnesení pálila nebo štípala, ale na citlivou pleť to podle mě není. Maska pleť hodně stahuje, což se ale dalo očekávat. Někdy se mi stalo, že jsem měla po smytí masky chvíli červený obličej. Jednou jsem namaskovala i ségru a ta ho měla rudý ještě víc. Mohlo to být ale i tím, že masku zkoušela poprvé a jílové masky jinak nepoužívá. 

Během usychání je krásně vidět, jak maska pleť odmašťuje. Zejména na nose, který mám hodně mastný a trápí mě na něm dost ucpaných pórů, vidím kolem jednotlivých pórů mastná mini kolečka.
Někdy masku používám na celý obličej, jindy zase jen na mastnější T-zónu - je to tak půl napůl. Čili maska určitě něco dělá.


Po smytí mám pleť citlivější a trochu podrážděnou. Je odmaštěná, hladší a čistší, ale že by čistila i póry, to potvrdit nemohu. Nos nemám tak mastný, ale černé tečky na něm pořád jsou. Myslím si, že je nejefektivnější je odstranit buď manuálně nebo slupovací maskou či náplastmi. Vždycky hned po smytí masky si jdu obličej namazat, protože po krému přímo volá ☺

Masku používám maximálně dvakrát týdně. Mastná problematická (a mladší ☺) pleť by možná snesla o jedno použití víc.
Osobně si tuto černou detox masku podruhé už nejspíš nekoupím. Pokud narazím na nějakou zajímavou akci, možná vyzkouším ještě tu červenou nebo zelenou. Ale četla jsem, že nejvíc funguje právě tato černá, tak to ještě musím promyslet ☺


Děkuji za přečtení článku (doufám teda, že si ho na Silvestra někdo vůbec přečte ☻☻☻) a přeji vám všem úspěšný vstup do roku 2018 ♥

2 komentáře:

  1. Nad maskou jsem uvažovala hned, jak se u nás objevila. Ale taky mě vždycky odradila ta cena, dokonce i po slevě :D Ten efekt mi podle fotky připomíná masku Himalaya Herbals. Ta měla teda naprosto strašné složení a smrděla, ale stála snad 80 Kč :D Momentálně mám zásob dost, ale pokud bych našla zajímavou akci, masku bych zkusila :)

    OdpovědětVymazat
  2. Vše dobré do Nového roku 2018 přeji, masku černou jsem nezkoušela jen tu cihlovou a přišla mi fajn.

    OdpovědětVymazat

Děkuji za vaše komentáře, dělají mi radost! :-) Komentáře jsou moderované, to znamená, že se zde objeví až poté, co je schválím. Děkuji za pochopení.