čtvrtek 14. září 2017

Nejlepší micelárka + další dva kousky od Astrid

Vítám vás u dnešní recenze, ve které zhodnotím tři odličovací produkty od značky Astrid. Kosmetika mi přišla v rámci mé dlouhodobé a velmi příjemné spolupráce. 
V balíčku jsem našla micelární vodu na suchou a citlivou pleť (400 ml), dvoufázový odličovač očí a rtů (125 ml) a hedvábný čisticí pleťový olej (145 ml).


Začnu mým největším oblíbencem, kterým je micelární voda pro suchou a citlivou pleť s extraktem z bavlníku.

Měla jsem už micelárku od Astrid pro smíšenou pleť, která byla fajn, ale když jsem ji spotřebovala, tak jsem v hodnocení psala, že bych ráda zkusila ještě verzi pro pleť suchou. Říkala jsem si, že by mohla být jemnější a na pleti příjemnější. No a nespletla jsem se ☺ Tahle micelárka je super.

Vím, že se vedou různé debaty ohledně toho, že odličování micelárkami není pro pleť úplně to nejlepší. V mém případě je to ale jediná možnost, jak odlíčit řasenku a stíny (ještě se zmíním níže). Jakýkoli jiný odličovač - ať je to mléko, olej, mastnější oční odličovač či balzám - mi v očích vadí. Mám oči velice citlivé a z jakékoholi mastnějšího produktu mám hned oči unavené a takové těžké. Není to vyloženě podráždění nebo zarudnutí či alergická reakce, ale je to poměrně nepříjemné, obzvlášť když po odlíčení ještě potřebuju něco dělat a nejdu hned spát. Na obličej mi mastnější odličovače nevadí, ale na očích zkrátka žádný z nich nesnesu.

Micelárka velmi příjemně voní. Možná bych snesla i mírnější parfemaci, ale nijak zásadně mi nevadí. Co je hlavní, to je samozřejmě její odličovací schopnost. Po této stránce nemám co vytknout. Micelárka odlíčí rychle a spolehlivě, a to i výraznější líčení jako silnější vrstva řasenky a gelová linka. V očích mě nedráždí, pleť nevysušuje. Nijak zásadně nelepí, nicméně já si vždy po odlíčení jdu pleť opláchnout vlažnou vodou. Na obale je sice napsáno, že micelárku není třeba oplachovat a že je možné ihned nanášet pleťový krém, ale já micelárku a jakýkoli odličovač vždy ihned po odlíčení opláchnu vodou a pak si pleť ještě dočistím ve sprše čisticím gelem.

  
Sice se říká, že obyčejná voda pleť vysušuje, ale já teda radši budu mít obličej vysušený s tím, že si ho hned namažu, než na něm nechávat zbytky čisticího produktu. Micelárka dle mého názoru pleti nic nepřináší, slouží pouze k odlíčení, takže nevidím důvod k jejímu neoplachování.

Suma sumárum - za mě tedy tato micelárka rozhodně ano. Patří k nejlepším, co jsem kdy měla a doporučuji ji.


Dále tady máme dvoufázový odličovač očí a rtů s mandlovým olejem. Přiznávám, že na oči jsem ho použila pouze jednou - z výše zmíněných důvodů. Prostě tu mastnotu v očích nesnesu. Odličuje vcelku dobře a rychle (i když micelárka se mi zdá lepší a spolehlivější), ale měla jsem po jeho použití pocit tak těžkých a unavených očí, že se mi do dalšího testování nechtělo. Odličovač vypoužívám normálně na odličování pleti. K tomuto účelu mi vyhovuje. Pleť odlíčí dobře, nezanechává ji umaštěnou ani ulepenou. Jen ho samozřejmě spotřebuji mnohem dříve, než kdybych ho používala pouze na odličování očí.


ně produktu je velmi jemná, příjemná. Složky se po protřepání zpátky spojují pomalu, takže mám dostatek času nanést odličovač na tamponek a nemusím spěchat. 

  I když na odličování pleti mi produkt vyhovuje, sama si ho nekoupím, protože pochopitelně nebudu používat odličovač očí na odličování pleti ☻ 
Pokud ale nemáte tak citlivé oči jako já a mastnější odličovače vám vyhovují, klidně můžete tento od Astrid vyzkoušet. Stojí pár korun a třeba v něm zrovna najdete svého oblíbence.


na závěr jsem si nechala čisticí pleťový olej s komplexem vzácných olejů. Konkrétně se jedná o pistáciový, olivový, mandlový a meruňkový olej. Škoda jen toho parafínu na prvním místě ve složení :-( Samozřejmě chápu, že vzhledem k ceně produktu nemůže být na prvním místě nějaký drahý olej, ale od začátku to na mě prostě nepůsobilo dobře.

Na olej jsem od blogerek slyšela snad samé pozitivní ohlasy, proto jsem byla hodně zvědavá, jak sedne mně. 

Olej by se měl používat tak, že na suchou pleť naneseme pár dávek produktu, promasírujeme, poté pleť navlhčíme a vytvořenou emulzí či mlékem obličej vyčistíme. Olej by měl odstranit komplet celý make-up z obličeje. Já mokré odličování nevyhledávám. Odličuji se tak, že jedním velkým vatovým tamponem odlíčím oči, druhým pleť, obočí a rty a zbytek líčení pak jen ve sprše smyji obvykle odličovacím gelem. Olej jsem tedy používala právě místo odličovacího gelu. 


Olej krásně voní. Je to jemná a elegantní vůně, velmi příjemná. Během dočišťování pleti je olej na obličeji příjemný. Když se ho náhodou dostane trocha do očí, je to u mě takové na hraně. Jak jsem psala výše, mám oči velice citlivé a každý mastný produkt mi v nich zkrátka vadí, takže tohle neberte jako nějakou objektivní kritiku či vadu produktu jako takového.

Po smytí produktu bohužel nemám pocit úplně čisté pleti. Víte, že já nepoužívám pouze přírodní kosmetiku a samozřejmě mám doma i běžné produkty z drogérie s obsahem různých diskutabilních látek jako jsou parabeny, silikony, parafín atd. Takže úplně každou látku ve složení nehrotím, ale tady v tom případě je ten parafín bohužel na mé pleti velmi cítit. Pleť po vyčištění není taková naolejovaná jako po použití přírodního oleje. Cítím na ní mastnější film, ale ne výživný. Není mi to úplně příjemné.

Pro olej bohužel nemám moc využití, protože po jeho smytí bych si pleť potřebovala ještě dočistit gelem či pleťovou vodou - tím jeho použití pro mě ztrácí význam a je to krok navíc.

Vytvořit takovýto odličovací olej byl určitě výborný nápad, nicméně je velká škoda toho složení. Osobně bych si klidně třeba stovku připlatila za přírodnější složení.


Celkové hodnocení
Pokud jste si recenzi přečetli celou, určitě jste pochopili, že z této várky produktů od Astrid jsem si nejvíc oblíbila micelární vodu - to je suverénní vítěz a ráda ji doporučím dál. Odličovač na oči si znovu nekoupím z toho důvodu, že mi tyto dvoufázové odličovače jednoduše nesedí a nevyhledávám je. Pokud je ale vy máte rádi, nebála bych se tento od Astrid otestovat. Třeba vás příjemně překvapí ☺ Olej mi taktéž moc nesedí, a to z důvodu složení.

1 komentář:

Děkuji za vaše komentáře, dělají mi radost! :-) Komentáře jsou moderované, to znamená, že se zde objeví až poté, co je schválím. Děkuji za pochopení.