sobota 26. září 2015

Spotřebováno tak trochu jinak aneb chutnalo a nechutnalo VI.

Ahoj. Přeji krásný den a vítám vás u sobotního článku. Blíží se konec měsíce, takže je čas nejen na kosmetické spotřebováno, ale i na článek o snědeném jídle :-) I tentokrát vám ukážu, co (ne)zajímavého jsem snědla a jak mi to (ne)chutnalo.Lunter -> Veganské pomazánky Tataráček a MexickáO pomazánkách jsem už párkrát psala a stále jsem z nich nadšená a kupuji si je pořád dokola. Tataráček je hodně zeleninová pomazánka. I na chlebu je dobrá, ale myslím si, že třeba na křupavé topince by byla ještě lepší. Mexická je pikantní a je v ní hodně cítit tofu. Stále je to moje nej nej nej pomazánka a kupuji si ji ze všech verzí nejčastěji.

Clever -> Stoprocentní pomerančová šťáva


Pomerančovou šťávu od Clever (privátní značka Billy) jsem si koupila náhodou. Vždycky jsem tyhle levné džusy přehlížela v domnění, že jsou to nekvalitní naředěné břečky, a kupovala si džusy poměrně drahé. Jednou jsem ale šla kolem regálu a zrovna tam žádný džus od mých oblíbených značek nebyl v akci, tak jsem sáhla po tomhle Clever. Byla jsem překvapená, jak moc dobrý je. Je to opravdu stoprocentní šťáva, žádný naředěný nektar ani nic podobného. Strašně moc mi chutná. Vyzkoušela jsem i jablečný, který je taky fajn, ale pomeranč je lepší :-) Stojí 22 Kč.

Mixit -> Mixitka Pomerančová
Pomerančová Mixitka mi docela chutnala. Byla příjemně hutná a vláčná. Na moji nejoblíbenější rybízovou ale nemá :-) Přesto ji mohu doporučit jako jednu z těch lepších.


Le & Co -> Kuřecí šunka pro děti nejvyšší jakosti


Salámy a maso vůbec (pokud se nejedná o tuňáka ☻☻) skoro nejím, ale šunku s vysokým podílem masa si občas dopřeji. V Bille prodávají kvalitní šunku, která má přes 90% masa a dá se sehnat za slušný peníz. Nejradši mám právě tuto kuřecí, ale chutná mi i vepřová nebo krůtí. 


Alnatura -> Ovesné "mléko"


Ovesný drink (alias "mléko") jsem si koupila ze zvědavosti v DM. Samotné se podle mě úplně pít nedá, protože to není žádná lahůdka, ale do různých koktejlů a kaší se dá zakomponovat úplně bez problémů. Já ho využila tak, že jsem si udělala něco jako smoothie. Rozmixovala jsem ovesné vločky, meruňky a právě toto "mléko" a měla jsem zdravou dobrou snídani. Klidně si ovesný drink koupím znovu, popřípadě zkusím domácí výrobu :-)


Čaj bylináře Pavla Váni -> Bylinný čaj při hubnutí
Tenhle čaj, to byla teda síla. Koupila jsem si ho v DM hned z několika důvodů. Chtěla jsem vyzkoušet nový bylinný čaj, tento čaj byl zrovna v akci a začínala jsem hubnout pomocí sacharidových vln, tak jsem si říkala, že mi třeba pomůže zvládnout různé zákeřné chutě. Čaj STRAŠNĚ smrděl. Asi jako kombinace mokré kočky a smradlavých řas. To bych ale ještě přežila, větší problém byla jeho chuť. Něco tak odporného jsem snad v životě nepila, a to nepatřím ke zmlsaným jedincům, co by nevypili například čaj bez cukru, nebo se ošklíbají nad svíravou chutí zeleného čaje. Ale tohle byla fakt hrůza. Nechtěla jsem čaj vyhazovat, takže jsem si do něj vždycky po vychladnutí nalila větší množství ovocné šťávy, a tímto způsobem ho postupně za pár měsíců dopotřebovala. Už si ho ale v životě nekoupím a určitě ho nikomu nedoporučuji.Děkuji za přečtení článku a věřím, že jsem vás opět inspirovala ke koupi nebo naopak k vyhnutí se některému ze zmíněných produktů :-) Příštím článkem bude ve středu kosmetické spotřebováno. Do té doby ahooj :-)

10 komentářů:

 1. Už si fakt přijdu trapná, že pokaždé chci psát o Mixitce a přitom teď každé ráno chodím kolem obchodu, kde je prodávají a já nejsem schopná tam zajít -_- :D

  September Favourites

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tak snad to v nejbližší době vyjde :-D Doporučuji hlavně rybízovou ;-)

   Vymazat
 2. Jé ten čaj, to musel být nářez! Já mám ráda podobné čaje od Dr. Popova. Jinak tataráček zeleninový musel být super, já si kupuji v podobném balení mrkvovou pomazánku a ta mi také moc chutná.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tak tu bych taky někdy chtěla zkusit, díky za tip ;-) Od Popova jsou čaje hodně chválené, určitě si ho taky koupím.

   Vymazat
 3. Tyjo, tak to Clever džus budu muset taky vyzkoušet.. mám totiž na džusy stejný názor jak ty, tak jsem zvědavá, jestli ho taky změním :)

  Another Dominika

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Vyzkoušej, za ty peníze podle mě určitě stojí ;-) Já si od té doby na drahé džusy ani nevzpomenu.

   Vymazat
 4. Je dobrý vědět o tom hnusným čaji :D Leni a zasytí ta mixitka?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ahoj Veru, tomu čaji se určitě vyhni :-D :-D
   Mixitky určitě zasytí. Já je teda jím většinou na chuť, ale dovedu si představit, že někomu méně žravému by stačila spolu s kouskem ovoce třeba na svačinu ;-)

   Vymazat
 5. Ad čaj - chaluha je chuťově dost hnusná (aspoň pro mne) a bojím se, že svízel nebude o nic lepší. Když čaj na hubnutí, tak to chce volit něco, kde je i ochucující složka (nějaké ovoce). Tuším čaj Šíhlá linie z Balíren Poprad (zn. Popradský) je celkem pitná. Já si ji přivezla ze Slovenska (kvůli obalům do sbírky), ale možná se dá sehnat i v ČR.
  Dobrou šunku s vysokým obsahem masa mívá Lidl pod svou privátní značkou (na jejíž název si teď teda ale nevzpomenu - ono já chodím do Lidlu málo a ostatně uzeniny, pokud kupuju, tak obvykle vážené)

  OdpovědětVymazat

Děkuji za vaše komentáře, dělají mi radost! :-) Komentáře jsou moderované, to znamená, že se zde objeví až poté, co je schválím. Děkuji za pochopení.